Zderzenie dwóch pojazdów na krajowej 32 w Rakoniewicach!

W niedzielę, 28 marca 2021 roku około godz. 18:30 grodziskie służby ratunkowe zostały powiadomione o zdarzeniu drogowym na ul. Grodziskiej w Rakoniewicach. Według zgłoszenia doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Na miejsce natychmiast zadysponowano jeden zastęp z OSP Rakoniewice, dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, patrol policji z Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP Grodzisk Wielkopolski oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Wielichowa.

Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Jak się okazało w zdarzeniu udział brały trzy osoby z czego dwóm nic się nie stało natomiast strażacy, aby wydostać kierującą pojazdem Citroen musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Po niespełna kilku minutach poszkodowana została wyciągnięta z samochodu i przekazana przybyłym na miejsce ratownikom medycznym.

Kierująca Citroën z niewiadomych przyczyn nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Zakleszczona w aucie wyciągnięta z pojazdu. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach ciała. Kierowcy byli trzeźwi- mówi rzecznik prasowy kom. Kamil Sikorski z kPP Grodzisk Wielkopolski.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem karnym – dodaje Kamil Sikorski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *