Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym w Rakoniewicach! Strażacy używali narzędzi hydraulicznych!

We wtorek 12 kwietnia 2022 roku, około godziny 9:40 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym na skrzyżowaniu ul. Garbary i ul. Ogrodowej w Rakoniewicach.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Grodzisk Wielkopolski, ochotników z Rakoniewic, policję oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.

Fot: OSP Rakoniewice

Po dojeździe strażaków okazało się, że samochód ciężarowy uderzył w bok osobówki. W samochodzie osobowym uwięzione zostały dwie osoby – jedna wyszła o własnych siłach natomiast żeby wydostać drugą osobę poszkodowaną strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że samochód ciężarowy nie dostosował się do znaku STOP, wjechał na skrzyżowanie i doprowadził do zderzenia z nadjeżdżającym z jego lewej strony samochodem osobowym marki Land Rover, którym podróżowały dwie osoby – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim sierż. Krystian Kawala

Jak się okazało pasażer osobówki doznał złamania ręki w wyniku czego zdarzenie kwalifikowane jest jako przestępstwo drogowe – dodaje K. Kawala.

Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.