Zderzenie ciężarówki z osobówką! Nie żyje kobieta!

Grodziskie służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego. W zdarzeniu udział brały trzy osoby, kierujący ciężarówką, dziecko, natomiast kierująca osobówką mimo podjętej reanimacji zmarła. Śledztwo w sprawie o wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym poprowadzi Prokuratora Rejonowa w Grodzisku Wielkopolskim.

W poniedziałek, 17 października br. krótko po godzinie 17 grodziskie służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku drogowym samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym na obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na skrzyżowaniu ul. Europejskiej z ul. Dolną doszło do wypadku drogowego. Biorąca w nim udział 45 – letnia kierująca samochodem osobowym marki Mazda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na drodze z pierwszeństwem obywatelowi Ukrainy kierującemu samochodem ciężarowym z załączoną naczepą w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego – mówi Krystian Kawala z grodziskiej jednostki Policji.

Podróżująca z kobietą 10 – letnia dziewczynka nie odniosła poważniejszych obrażeń, została przetransportowana do szpitala w Poznaniu, natomiast kobieta w wyniku zdarzenia mimo podjętej na miejscu reanimacji poniosła śmierć. Obywatel Ukrainy został przebadany na zawartość alkoholu – był trzeźwy – dodaje K. Kawala

Na miejscu pracowali policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, strażacy z JRG w Grodzisku Wielkopolskim, Zespoły Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Apel!!!

Pogarszająca się pogoda często sprawia, że sytuacja na drodze zmienia się w sposób dynamiczny. To właśnie od kierowcy w dużej mierze wymagane jest dostosowanie się do zmiennych warunków panujących na drodze. Najczęstszym błędem kierowców jest niedostosowanie prędkości, jak również nie zachowanie należytej ostrożności. Brak doświadczenia, zwłaszcza u młodych kierowców może doprowadzić do tego, że nawet najmniejszy błąd może stać się przyczyną wielu tragedii.