Zdarzenie drogowe na trasie DK32 Ruchocice – Grodzisk! Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia!

W czwartek, 22 lipca 2021 roku, o godzinie 7:30 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Ruchocice – Grodzisk Wielkopolski.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, jeden zastęp z OSP Rakoniewice, Zespół Ratownictwa Medycznego „S” z Grodziska Wielkopolski oraz patrol policji z KPP Grodzisk Wielkopolski.

Po dojechaniu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, strażacy zastali pojazd osobowy marki Ford Focus w rowie oraz jedną osobę poszkodowaną – kierującą pojazdem.

Do zadań funkcjonariuszy należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kierowanie ruchem.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że do zdarzenia doszło wskutek zepchnięcia pojazdu z drogi przez inny pojazd. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wypadku, który uciekły z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy osobie poszkodowanej. Informacje, które posiadamy, będziemy weryfikować z nagraniami monitoringu. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia i personaliów sprawcy, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim – wyjaśnia w rozmowie z portalem grodzisk.naszemiasto.pl kom. Kamil Sikorski rzecznik prasowy KPP Grodzisk Wielkopolski.

Rodzina poszkodowanej również prosi o pomoc

Poszukuję sprawcy, który zajechał dziś drogę mojej żonie prawidłowo wykonującej manewr wyprzedzania na trasie Grodzisk Wlkp. – Ruchocice , w wyniku czego wylądowała w rowie… a sprawca pojechał w kierunku Rakoniewic. Doprowadził do tego zdarzenia. , nie zatrzymał się i nie udzielił pierwszej pomocy mojej żonie. Kierowca poruszał się pojazdem koloru blado żółtego. (Prawdopodobnie marki peugeot) Zwracam się z prośbą o udostępnianie tej informacji oraz o kontakt, jeśli ktoś był świadkiem tego zdarzenia lub ma nagranie z trasy Grodzisk – Ruchocice godz 7:20 do 7:30 (22.07)

Będę wdzięczny za każdą informacje.