Zdarzenie drogowe na DK32 w m. Rostarzewo. Sprawca zdarzenia odmówił badania alkomatem!

W poniedziałek 21 listopada 2022 roku, około godziny 17:45 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rostarzewo.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastęp z miejscowej jednostki OSP, JRG Grodzisk Wielkopolski, JRG Wolsztyn, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że kierowca pojazdu marki citroen zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Jadący za nim mężczyzna nie zachował należytej odległości i ostrożności, doprowadzając do zderzenia. W jego wyniku citroen został przepchnięty i uderzył w drzewo. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń – relacjonuje st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

Sprawca zdarzenia odmówił przebadania alkomatem

28-letni kierowca, obywatel Ukrainy, został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do dalszych badań. Wyniki potwierdzą bądź wykluczą, czy prowadził pod wpływem alkoholu – dodaje st. sierż. Aleksandra Hoffmann.