Zdarzenie drogowe na DK 32 w m. Ptaszkowo. Wojciechowi F. za spowodowanie zdarzenia grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności!

W poniedziałek 1 listopada 2021 roku, około godziny 17:20 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na DK32 w miejscowości Ptaszkowo.
fot: OSP Grodzisk Wielkopolski

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, jeden zastęp z OSP Grodzisk Wielkopolski, patrol Policji z KPP Grodzisk Wielkopolski oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Kościana ze względu na brak wolnej karetki.

fot: OSP Grodzisk Wielkopolski

Pracujący na miejscu funkcjonariusze Policji ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Laguna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze gdzie następnie uderzył w słup oświetleniowy. Siła uderzenia była na tyle silna, że pojazd zsunął się do przydrożnego rowu – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisk Wielkopolskim kom. Kamil Sikorski.

fot: OSP Grodzisk Wielkopolski

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierujący pojazdem Wojciech F. mieszkaniec powiatu poznańskiego kierował pojazdem pod wpływem alkoholu, w jego organizmie stwierdzono prawie promil alkoholu. Kierujący jechał sam, nie odniósł poważnych obrażeń – dodaje Sikorski.

Za spowodowanie zdarzenia będąc pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.