Wypadek drogowy w m. Albertowsko! Poszkodowana została jedna osoba!

W środę, 26 maja 2021 roku około godziny 13:00 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze pomiędzy Kąkolewem, a Borują Kościelną. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w drzewo oraz uwięzionej w niej jednej osobie poszkodowanej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano funkcjonariuszy Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP Grodzisk Wielkopolski, Zespół Ratownictwa Medycznego, a także strażaków z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz OSP Kąkolewo. Ze względu na lokalizację zdarzenia dodatkowo na miejsce wezwano także strażaków z powiatu nowotomyskiego – dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl i jeden zastęp z OSP Boruja Kościelna.

Po dojeździe pierwszego zastępu potwierdzono zgłoszenie. Samochód osobowy na łuku drogi uderzył w drzewo, a w środku uwięziony był kierujący pojazdem. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, która doznała prawdopodobnie urazu nóg i głowy.

Po dojeździe ZRM na miejsce wydobyto osobę poszkodowaną z pojazdu, następnie przekazano pod opiekę przybyłych na miejsce ratowników medycznych.

Jak udało nam się dowiedzieć pojazdem kierował mężczyzna w średnim wieku. Był agresywny wobec strażaków i ratowników medycznych. Miał im grozić i używać obraźliwych sformułowań. Na szczęście nie doszło do rękoczynów.

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Nie miał przy sobie dokumentów, trwają czynności, które pozwolą ustalić jego tożsamość. Odmówił badania alkomatem, dlatego w szpitalu zostanie od niego pobrana krew – powiedział rzecznik prasowy KPP Grodzisk Wielkopolski kom. Kamil Sikorski w rozmowie z portalem grodzisk.naszemiasto.pl