Wypadek drogowy pomiędzy Rakoniewicami, a Rostarzewem. Strażacy użyli narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić kierowcę!

We wtorek, 20 września 2022 roku, około godziny 13:55 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym na drodze krajowej 32 pomiędzy Rakoniewicami, a Rostarzewem.

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z OSP Rakoniewice oraz OSP Rostarzewo, trzy z JRG Grodzisk Wielkopolski, dwa z JRG Wolsztyn, zespół ratownictwa medycznego z Wolsztyna oraz policję.

Po dojechaniu pierwszego zastępu na miejsce zastano pojazd ciężarowy z załączoną naczepą w przydrożnym rowie, dwa mocno rozbite pojazdy osobowe i uwięzionego w jednym z nich kierowcę oraz czwarty samochód oddalony o kilkadziesiąt metrów.

Do uwolnienia nastoletniego kierowcy strażacy musieli wykorzystać specjalistyczne narzędzia hydrauliczne. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni rozpoczęli wstępną ocenę stanu poszkodowanego. Dalsze działania polegały na wsparciu pogotowia w udzielaniu pomocy medycznej. W dalszej kolejności usunięto pozostałości powypadkowe oraz wspierano policję w kierowaniu ruchem – relacjonuje mł. bryg. Marcin Nowak oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący samochodem osobowym m-ki Volkswagen Touran na prostym odcinki drogi chciał skręcić w lewo. Jadący za nim kierujący Fiatem Uno nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, co doprowadziło do przemieszczenia się Volkswagena na lewy pas pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Konsekwencją tego było zderzenie z tirem marki Scania – tłumaczy st. sierż. Aleksandra Hoffmann rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący tym pojazdem chciał uniknąć zderzenia z Volkswagenem i wjechał do rowu. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala w celu przeprowadzenia dalszych badań. Wszyscy kierujący byli trzeźwi – dodaje Aleksandra Hoffmann