Wypadek drogowy na DW 305 w okolicy Aleksandrowa. W akcji śmigłowiec LPR!

W niedzielę 12 czerwca ok. godz. 17:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Grodzisku Wlkp. wpłynęło zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch pojazdów osobowych na drodze wojewódzkiej 305 Wolsztyn – Nowy Tomyśl w okolicy Aleksandrowa k. Kuźnicy Zbąskiej (gm. Rakoniewice).

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz zastęp z OSP Jabłonna, Policję, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania. Jeden z pojazdów zjechał z drogi i dachował. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu i przekazaniu ich do Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu uczestników zdarzenia lekarz zdecydował o transporcie do szpitala kobiety z dzieckiem. Następnie strażacy usunęli z drogi pozostałości po wypadku. Poszkodowani po przebadaniu przez ZRM zostali zabrani do szpitala – relacjonuje asp. sztab. Tomasz Nowaczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim.

Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób w tym niemowlę. Podróżujący pojazdami opuścili pojazdy o własnych siłach.

Fot: Artur Jankowiak – Wolsztyn112.info