Tymczasowy areszt dla sprawcy usiłowania zabójstwa!

Grodziscy policjanci zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z mieszkań w Grodzisku Wielkopolskim. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W nocy z środy na czwartek kilka minut po północy policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z mieszkań w Grodzisku Wielkopolskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas libacji alkoholowej pomiędzy dwójką mężczyzn doszło do awantury. W pewnym momencie jeden z nich chwycił za nóż i dwukrotnie ugodził 26-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany trafił do szpitala. Poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się grodziscy policjanci.

Od początku nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze z prewencji oraz wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Funkcjonariusze w trakcie intensywnej pracy zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Zabezpieczyli ślady biologiczne i dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia. W trakcie czynności procesowych policjanci wytypowali sprawce tego przestępstwa i doprowadzili do jego zatrzymania.

Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek 11 lutego mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim został tymczasowo aresztowany.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego więzienia.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski