Sukces grodziskich policjantów! Zatrzymano sprawcę kradzieży paliwa, których dokonano na terenie trzech powiatów!

Grodziscy patrolowcy po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Opel Combo, który zatankował paliwo na jednej z grodziskich stacji i nie płacąc uciekł w kierunku drogi krajowej nr 32. W trakcie czynności policyjnych okazało się, że mężczyzna kradł paliwo na terenie trzech powiatów: wolsztyńskiego, grodziskiego i kościańskiego. Ilość skradzionego paliwa to ponad 700 litrów, które oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych. Mieszkańcowi powiatu poznańskiego grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

6 października około godz. 21:30 grodziscy policjanci zostali powiadomieni przez pracownika jednej z grodziskich stacji paliw, że pewien mężczyzna zatankował ponad 195 litrów paliwa i nie uiszczając opłaty uciekł w kierunku Rakoniewic drogą krajową nr 32. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę opla combo, który wewnątrz pojazdu przewoził kanistry pełne paliwa.

Mężczyzna został doprowadzony do grodziskiej jednostki Policji. W trakcie czynności policyjnych na jaw wyszły inne kradzieże tego mężczyzny. Okazało się bowiem, że dzień wcześniej młody mieszkaniec powiatu poznańskiego ukradł paliwo na dwóch stacjach znajdujących się w Kościanie i na terenie powiatu kościańskiego. Następnego dnia dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Wolsztynie. Ostatecznie ten proceder zuchwałych kradzieży przerwali grodziscy policjanci. Sposób działania sprawcy na każdej ze stacji był niemalże taki sam. Tankował paliwo nie tylko do auta, ale również do przygotowanych przez siebie baniaków mogących pomieścić łącznie wiele litrów skradzionego paliwa.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego paliwa, które wróciło do właścicieli. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim mężczyzna został objęty dozorem policyjnym, a o jego dalszym losie zadecydcuje Sąd. Za popełnione kradzieże kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk Wielkopolski