Strażacy z Grodziska Wielkopolskiego będą pracować w szpitalu tymczasowym!

15 Wielkopolskich strażaków zostało oddelegowanych do szpitala covidowego! W tym 2 strażaków z Grodziska Wielkopolskiego!

22 marca 2021 r. do personelu szpitala tymczasowego MTP stanowiącego jednostkę organizacyjną Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, dołączyło 15 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa wielkopolskiego.

Zdjęcie przedstawiające 2 strażaków – ratowników medycznych zabezpieczonych przed COVID-19
Strażacy ci zostali wydelegowani z Poznania, Pleszewa, Turku, Grodziska Wielkopolskiego, Krotoszyna, Czarnkowa, Piły oraz Słupcy. Szpital tymczasowy przyjmuje pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, którzy potrzebują hospitalizacji, w związku z czym ratownicy będą wykonywali swoje zadania w pełnym reżimie sanitarnym.

Do pracy, na okres miesiąca, skierował ich wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Należy zaznaczyć, że na terenie województwa wielkopolskiego w szeregach Państwowej Straży Pożarnej na co dzień służbę pełni 189 strażaków posiadających uprawnienia zawodowe ratownika medycznego. Część z nich już od początku epidemii wspiera Państwowe Ratownictwo Medyczne, jeżdżąc w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia. Pozostali są w pełnej gotowości i w razie potrzeby zostaną skierowani do służby w szpitalach.

Z informacji uzyskanych od personelu medycznego wynika, że sytuacja w tzw. „szpitalach covidowych” robi się coraz bardziej poważna, dlatego wielkopolski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Dariusz Matczak po raz kolejny wystosował apel do strażaków-ozdrowieńców o oddawanie osocza, które jest szczególnie potrzebne w poznańskim szpitalu zakaźnym, gdzie trafiają najpoważniejsze przypadki COVID-19 z całego województwa i nie tylko.

Źródło: KW PSP Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.