Spowodował kolizję drogową będąc pod wpływem alkoholu, następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci z grodziskiej drogówki udali się na miejsce kolizji drogowej. Ustalenie sprawcy nie okazało się łatwe, ponieważ zbiegł z miejsca zdarzenia. Ucieczkę oraz próbę uniknięcia odpowiedzialności pokrzyżowali mężczyźnie grodziscy policjanci, którzy ustalili kierującego pojazdem będącego w stanie nietrzeźwości. Mieszkańcowi gminy Rakoniewice grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

09 marca br. krótko przed godziną 11 doszło do kolizji drogowej w miejscowości Wola Jabłońska, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas wyjazdu z posesji było czynnikiem powodującym zdarzenie. Kierujący samochodem dostawczym doprowadził do kolizji z kierującą samochodem osobowym 41-letnią mieszkanką powiatu grodziskiego, która podróżowała wraz z 14-letnim synem. Mężczyzna zbagatelizował sytuację i pomimo doprowadzenia do zdarzenia odjechał uszkodzonym pojazdem nie udzielając pomocy poszkodowanej – relacjonuje sierż. Krystian Kawala, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Krótka rozmowa z kobietą dotycząca charakterystyki pojazdu oraz współpraca grodziskich funkcjonariuszy doprowadziła do szybkiego ustalenia sprawcy zdarzenia, który podczas kontynuowania ucieczki w miejscowości Jabłonna został zatrzymany przez mundurowych. 34-letni mieszkaniec gminy Rakoniewice podczas rozmowy z policjantami przyznał się do spowodowania kolizji, lecz nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Badanie trzeźwości rozwiało wszelkie wątpliwości funkcjonariuszy w sposobie działania mężczyzny. Wynik na urządzeniu wskazywał stan nietrzwości w ilości ponad 2,5 promila alkoholu – wyjaśnia sierż. Kawala z grodziskiej policji.

Mężczyźnie w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości zostało zatrzymane prawo jazdy, o dalszym losie kierującego zdecyduje Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Kodeks karny za popełnienie powyższego czynu przewiduję karę do dwóch lat pozbawienia wolności.