Śmiertelny wypadek samochodowy na trasie Czacz – Przysieka Polska! Nie żyje strażak z OSP Wilkowo Polskie!

W piątek, 13 sierpnia 2021 roku chwilę po godzinie 6 rano do kościańskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie Czacz – Przysieka Polska. Według zgłoszenia samochód osobowy miał uderzyć w drzewo.
fot: KP PSP Kościan

Do zdarzenia zadysponowano po jednym zastępie z JRG Kościan, OSP Czacz, OSP Śmigiel, OSP Stare Bojanowo, patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

fot: KP PSP Kościan

Po dojechaniu pierwszego zastępu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Samochód osobowy uderzył w dwa drzewa, a w środku uwięziony był kierowca, u którego stwierdzono brak funkcji życiowych.

fot: KP PSP Kościan

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali poszkodowanego na zewnątrz następnie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej z użyciem defibrylatora. W międzyczasie na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety wspólne działania strażaków i ratowników medycznych nie przywróciły funkcji życiowych i stwierdzony został zgon kierowcy.

fot: KP PSP Kościan

Strażacy z OSP Wilkowo Polskie na swoim profilu na Facebooku poinformowali, że był to druch z ich jednostki.

Dziś rano dotarła do nas straszna informacja. W wypadku samochodowym zmarł nasz druh ŚP. Marcin Szlawka. Rodzinie, znajomym składamy głębokie wyrazy współczucia. Spoczywaj w pokoju 😥

OSP Wilkowo Polskie

Źródło: KP PSP Kościan