Samochód uderzył w drzewo. Poszkodowany zmarł w szpitalu!

W sobotę 10 września 2022r około godziny 18:30 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęła formatka z WCPRu o zdarzeniu drogowym na trasie Rakoniewice – Jabłonna.
Fot: OSP Jabłonna

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Jabłonna, OSP Wioska oraz patrol policji i Zespół Ratownictwa Medycznego z podstacji w Wielichowie.

Fot: OSP Jabłonna

Po dojeździe na miejsce okazało się, że wypadek ma miejsce na trasie Rakoniewice – Wioska. Strażacy zastali pojazd osobowy marki Seicento, który uderzył w drzewo oraz uwięzionego w nim kierowcę. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zrobieniu dostępu do poszkodowanego za pomocą narzędzi hydraulicznym, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i usunięciu pozostałości powypadkowych – mówi mł. bryg. Marcin Nowak oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim

Fot: OSP Jabłonna

Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący pojazdem marki Fiat Seicento nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo – mówi st. sierż Aleksandra Hoffmann oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim

Fot: OSP Jabłonna

74 – letni mężczyzna z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala gdzie zmarł. W toku prowadzonych czynności okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem – dodaje nasz rozmówca.