Promocja zawodu policjanta. Funkcjonariusze odwiedzają szkoły.

Grodziscy funkcjonariusze odwiedzili uczniów z klas maturalnych z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.. Zajęcia odbyły się w ramach promocji zawodu policjanta – „Zostań jednym z nas”.

W ostatni czasie policjantka z grodziskiej jednostki spotkała się z uczniami z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp.., aby przybliżyć im zawód policjanta i zachęcić do wstąpienia w szeregi formacji.

Podczas zajęć funkcjonariuszka przybliżyła specyfikę policyjnej służby opisując ogólne zadania i zakres działań formacji. Policjantka omówiła etapy procesu kwalifikacji i udzieliła informacji w zakresie wysokości wynagrodzenia. Podczas spotkania przekazała również kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty należy złożyć.

W ramach promowania zawodu policjanta uczniowie mogli zapoznać się ze specjalistyczną walizką do wykonywania oględzin. Sprzęt wykorzystywany jest przez zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych.

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp. informuje, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 istnieje możliwość porozmawiania na temat procesu rekrutacyjnego w Policji. Serdecznie zapraszamy.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski