Pożar garażu w Kuźnicy Zbąskiej. Działania trwały ponad 3 godziny!

W nocy z soboty na niedzielę (10-11) 2022 roku około godziny 3 w nocy dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim odebrał formatkę z WCPRu, z której wynikało, że w miejscowości Kuźnica Zbąska doszło do pożaru garażu.
Fot: OSP Jabłonna

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp z OSP Jabłonna, JRG Grodzisk Wielkopolski oraz JRG Wolsztyn. Około godziny 5 nad ranem do pomocy przy rozbiórce zadysponowano zastęp z OSP Rostarzewo.

Fot: OSP Jabłonna

Po dotarciu pierwszych sił i środków na miejsce zdarzenia zastano murowany budynek w całości objęty ogniem. Natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Fot: OSP Jabłonna

W budynku znajdowały się cztery butle z gazem i jedna z tlenem, które udało się bezpiecznie ewakuować. Spaleniu uległ samochód osobowy marki BMW, trzy motocykle oraz częściowo nadpalony został ciągnik rolniczy i sam budynek. Spaleniu uległ także między innymi sprzęt AGD oraz elektronarzędzi – wyjaśnia mł. bryg. Marcin Nowak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim