Poważny wypadek drogowy na drodze krajowej 32 w m. Kotowo. Kierujący był uwięziony w pojeździe!

W środę 8 grudnia 2021 roku około godziny 15:00 do grodziskich służb ratunkowych wpłynęła formatka, z której wynikało, że w m. Kotowo samochód dostawczy wypadł z drogi i uderzył w drzewo.

Fot: OSP Granowo

Do zzdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, zastęp z OSP Granowo, patrol policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot: OSP Granowo

Po ddojechaniu na miejsce potwierdzono zgłoszenie, jak się okazało w pojeździe uwięziony był kierowca, natychmiastowe okazało się użycie narzędzi hydraulicznych przez strażaków, aby ewakuować poszkodowanego i przekazać ZRM.

Fot: OSP Granowo

Przybyli nna miejsce funkcjonariusze policji ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen T5 z nieustalonych jak dotąd przyczyn zjechał z osi jezdni na przeciwległy pas ruchu, zjechał do rowu następnie uderzył w drzewo. Siła uderzenia była na tyle duża, że kierujący był uwieziony w pojeździe – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim kom. Kamil Sikorski.

– Poszkodowany z podejrzeniem krwotoku wewnętrzengo został przetransportowany do jednego z pod podpoznańskich szpitali. Jego stan jest ciężki – dodaje K. Sikorski.