Poszukiwania grzybiarza i wypadek na terenie jednej z grodziskich firm.

We wtorek 28 września 2021 roku strażacy z powiatu grodziskiego zostali zadysponowani do dwóch dość poważnie wyglądających zdarzeń.

fot: OSP Śniaty

Pierwsze zgłoszenie dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim odebrał około godziny 10:00. Ze zgłoszenia wynikało, że w lesie w okolicy miejscowości Śniaty (gm. Wielichowo) doszło do zaginięcia grzybiarza.

-do zdarzenia dyżurny zadysponował po jednym zastępie z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Wielichowo, OSP Śniaty oraz OSP Wilkowo Polskie. Na szczęście grzybiarz cały i zdrowy został odnaleziony przez pierwszy zastęp, który przybył na miejsce zdarzenia – mówi Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. mł. bryg. Marcin Nowak.

fot: OSP Grodzisk Wielkopolski

-drugie zgłoszenie tego dnia otrzymaliśmy około godziny 19:40, z którego wynikało, że na terenie jednej z grodziskich firm doszło do wciągnięcia ręki przez maszynę – dodaje M. Nowak

-do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz jeden zastęp z OSP Grodzisk Wielkopolski, w tym samym czasie na miejsce wysłano Zespół Ratownictwa Medycznego z Grodziska Wielkopolskiego – usłyszeliśmy od naszego rozmówcy.

fot: OSP Grodzisk Wielkopolski

Działania strażaków polegały na odłączeniu maszyny od zasilania oraz odcięciu jednego z wałów, które służyły za rozdrabnianie warzyw. Po uwolnieniu ręki mężczyzny, został on przetransportowany do szpitala – potwierdza Oficer Prasowy.