Policjanci podsumowali działania „Prędkość”

Policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili działania o nazwie „Prędkość”. Odnotowali ponad 36 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jeden z kierowców w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość jadąc 114 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami

18 kwietnia grodziscy policjanci przeprowadzili cykliczne działania prewencyjne o nazwie „Prędkość”, które na stałe wpisują się w kalendarz policyjnych przedsięwzięć. Tego rodzaju akcje mają na celu wyeliminować z naszych dróg jak największą ilość tak zwanych „piratów drogowych”.

W trakcie działań funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli drogowych, z czego ponad 36 wykroczeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości – wyjaśnia st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W miejscowości Wąbiewo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość osiągając 114 km/h. 24-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W tej sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu – relacjonuje st. sierż. Aleksandra Hoffmann

Policjanci niemal każdego dnia apelują do wszystkich kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości i szczęśliwie dojedźmy do wyznaczonych przez siebie celów.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski