Podpalacz z Gminy Granowo w rękach grodziskich policjantów! Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności!

Tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim wobec 42-letniego mieszkańca gminy Granowo podejrzanego o kilka podpaleń zaistniałych na terenie gminy Granowo oraz gminy Buk. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Grodziscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkańców gminy Granowo o niepokojących podpaleniach zaistniałych na ich terenie. Wielokrotnie strażacy byli wzywani do pożarów, które budziły wątpliwości.

Zgromadzony materiał wskazał jednoznacznie, że do pożarów dochodziło wskutek podpalenia. Po przyjęciu zgłoszenia policjanci wzmożyli patrole składające się z funkcjonariuszy nieumundurowanych, którzy ostatecznie ustalili i zatrzymali podejrzanego podpalacza.

Zatrzymany mężczyzna to 42-letni mieszkaniec gminy Granowo, który w trakcie przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. 42-latek usłyszał łącznie 8 zarzutów zniszczenia mienia.

Policjanci wraz z zatrzymanym przeprowadzili między innymi wizję lokalną, w której mężczyzna dokładnie opowiedział w jaki sposób dokonywał podpaleń. Straty wstępnie wycenieno na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Funkcjonariusze przesłuchali świadków jak i osoby pokrzywdzone.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 42-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski