Pijany 25- latek wjechał autem do rowu! Nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdem!

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego we wtorkowe popołudnie zostali dysponowani przez oficera dyżurnego do zdarzenia drogowego na terenie Grodziska Wielkopolskiego. Niebezpieczny zjazd autem do rowu na łuku drogi okazał się wodą na młyn dla kierującego samochodem osobowym marki Audi. Alkomat wskazał wynik ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie kierującego, a system policyjny poinformował mundurowych o braku uprawnień do kierowania pojazdami.
Fot: KP PSP Grodzisk Wielkopolski

We wtorek 15 marca o godzinie 15:20 policjanci drogówki pojechali na kolizję drogową do której doszło na obwodnicy Grodziska Wielkopolskiego. Według ustaleń funkcjonariuszy kierujący pojazdem marki Audi nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyna podróżował sam, nie odniósł większych obrażeń, natomisat przyczyna całego zdarzenia była dla mundurowych niejednoznaczna. Rozmowa kierującego z policjantami wyjaśniła całą sytuację. 25-letni mężczyzna z gminy Grodzisk nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, będąc w chwili zdarzenia w stanie nietrzeźwości – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim sierż. Krystian Kawala.

Fot: KP PSP Grodzisk Wielkopolski

Młody mężczyzna odpowie przed grodziskim Sądem za brak uprawnień oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje do dwóch lat pozbawienia wolności – dodaje sierż. Kawala

Fot: KP PSP Grodzisk Wielkopolski

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oraz udzieleniu kierującemu pierwszej pomocy poprzez wsparcie psychiczne – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim mł. bryg. Marcin Nowak.

Fot: KP PSP Grodzisk Wielkopolski

Grodziscy policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od podejmowanych przez nas decyzji na drodze zależy bezpieczeństwo nasze i innych uczestników.