Kolejny kierowca wjechał na nowo budowany most w Kotowie!

W niedzielę, 19 grudnia 2021 roku około godziny 20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał informacje o przewróconych znakach drogowych w okolicy nowo budowanego mostu w Kotowie. Do zdarzenia zadysponowano także zastęp z OSP Granowo.

Na miejsce skierowano jeden patrol policji. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że na most wjechał kierowca samochodu osobowego m-ki Lexus.

Policjanci ustalili, że 49-letni mieszkaniec Poznania, poruszający się drogą krajową nr 32 w kierunku Zielonej Góry, wjechał na nowo budowany most i uszkodził przy tym znaki drogowe. Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zatrzymał się kilka metrów przed uskokiem do rzeki – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski w rozmowie z portalem grodzisk.naszemiasto.pl

Kierujący pojazdem był trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

To nnie pierwsze zdarzenie na tym moście

Kilka dni temu inny kierowca w ostatnim momencie zatrzymał się na skarpie usypanej przed mostem. Mężczyzna również był trzeźwy. Inaczej było jednak w połowie listopada, kiedy kompletnie pijany kierowca ciężarówki wypadł z drogi i częściowo wpadł pojazdem do rzeki. Ta sprawa, jak już informowaliśmy, zakończyła się przedstawieniem zarzutów.

grodzisk.naszemiasto.pl

KPP Grodzisk Wielkopolski