Kierowca Audi stracił prawko na 3 miesiące!

Kierujący Audi pędził 128 km/h w terenie zabudowanym na ul. Nowotomyskiej w Rakoniewicach! Stracił prawo jazdy na 3 miesiące! Grodziscy funkcjonariusze wykorzystali najnowsze laserowe urządzenie pomiarowe typu TruCAM 2!

Przekroczenie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w naszym kraju. W sytuacji nadmiernej prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie siłą rzeczy odbywa się zwiększony ruch pieszych szanse na przeżycie w tego typu wypadkach spadają niemal do zera. Warto o tym pamiętać i mieć to w świadomości. Niestety, nie wszyscy kierowcy biorą sobie apele do serca. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy na 3 miesiące jadąc swoim audi 128 km/h ulicą Nowotomyską w Rakoniewicach. Przypominamy, że w terenie zabudowanym nadal obowiązuje prędkość do 50 km/h

Funkcjonariusze z grodziskiej drogówki wykorzystując jedne z najnowocześniejszych, laserowych urządzeń pomiarowych typu TruCAM 2 zmierzyli i nagrali moment rażącego przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A6 jadąc ulicą Nowotomyską w Rakoniewicach osiągnął prędkość 128km/h przy obowiązującej prędkości do 50 km/h. Mieszkaniec Dusznik stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy przyjmując mandat wraz z punktami karnymi.

Apelujemy o przestrzeganie dozwolonej prędkości zwłaszcza w terenach zabudowanych. Czasem pośpiech może okazać się tragiczny w skutkach.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *