KARPICKO: 18- latek z Gminy Rakoniewice stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości!

Kolejny raz na przestrzeni kilku ostatnich dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego interweniowali wobec kierowcy poruszającego się w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Do takiej sytuacji doszło wczoraj w Karpicku. Jadący 109 km/h kierowca stracił uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.
fot: KPP Wolsztyn

04.08.2021 r. ok.godz. 19:30 na ul.Poznańskiej w Karpicku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wolsztynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Mercedesem 18-letniego mieszkańca gminy Rakoniewice. Powodem policyjnej interwencji była prędkość, z jaką w terenie zabudowanym poruszał się nastolatek. Zamiast określonych przepisami 50 km/h mężczyzna jechał pond dwa razy szybciej, bo 109 km/h.

Przeprowadzony przez mundurowych pomiar zadecydował o zatrzymaniu kierowcy prawa jazdy i przekazaniu go do organu, który je wydał. Zgodnie z obowiązującymi w tej materii przepisami zostanie ono zatrzymane na 3 miesiące. Kierujący ukarany został także  400-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z częstszych przyczyn powodowania kolizji i wypadków.

Źródło: KPP Wolsztyn