Jazda na „podwójnym gazie”, utrata prawa jazdy. To bilans majówki w powiecie grodziskim!

Weekend majowy za nami. Choć ruch na drogach był duży obyło się bez zdarzeń drogowych. Grodziscy policjanci odnotowali przypadki lekceważenia przepisów ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po wcześniejszym spożyciu alkoholu, jednemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Piątek 29 kwietnia 2022 roku

Przypomnijmy, w piątek na drodze Wioska – Gnin doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego. 26- letni mieszkaniec Gminy Rakoniewice niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w drzewo. Mimo podjętych czynności reanimacyjnych na miejscu młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Tego samego dnia około godziny 23 funkcjonariusze policji patrolujący ulice miasta zauważyli pojazd marki volkswagen golf, którego tor jazdy mógł wskazywać, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne – 42-latek wydmuchał prawie 0,8 promila.

Poniedziałek 2 maja 2022 roku

Około godziny 12 grodziscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Łąkie. Kierujący samochodem dostawczym stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim sierż. Krystian Kawala

W wyniku prowadzonych czynności okazało się, że kierowca – obcokrajowiec jak i pasażer byli pod wpływem alkoholu – kierowcy została pobrana krew na zawartość alkoholu, a pasażer wydmuchał około 3 promile.

Podczas patrolowania ulic Grodziska Wielkopolskiego funkcjonariusze zatrzymali jadącego nissanem almerą 30-latka. W toku prowadzonych czynności badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że w jego organizmie jest prawie pół promila alkoholu.

Tego samego dnia dzielnicowi udaremnili dalszą jazdę kierowcy motoroweru. 44-latek również został przebadany alkomatem, którego wynik wykazał prawie 0,4 promila.

Środa 4 maja 2022 roku

Skutki wweekendu majowego były widoczne także w środę rano. W ramach akcji „Trzeźwy poranek” na terenie powiatu grodziskiego policjanci przeprowadzili szereg kontroli podczas, którego zatrzymano kilku kierowców pod wpływem alkoholu. 55-latek jadący ciężarówką na ulicy Poznańskiej wydmuchał prawie 0,9 promila alkoholu.

Kolejny kierowca osobowego volvo został zatrzymany na drodze. 43-latek miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie.

W ten sam dzień policjanci zatrzymali 20 latka, który w Kobylnikach przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący jechał 106 km/ na odcinku, na którym dopuszlana prędkość do 50 km/h.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski