IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia o silnym wietrze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem, którego w poniedziałek mogą spodziewać się mieszkańcy większości terenu Polski, który może wystąpić w nocy z niedzieli na poniedziałek i w dzień.

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW drugiego stopnia jest wydawane, kiedy prognozowane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które powodować mogą duże straty materialne oraz będące zagrożeniem zdrowia i życia. Zjawiska te lub ich skutki w dużym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym życiu. IMGW zaleca przy tym stopniu alarmu dużą ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej oraz dostosowanie planów do warunków pogodowych. Konieczne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń wydawanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.

Pamiętajmy, że silny wiatr może wyrywać drzewa, zrywać linie energetyczne, a także powodować utrudniania w komunikacji. Zabezpieczmy wszystkie luźne rzeczy, które w czasie porywów wiatru mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla innych. Nie parkujemy swojego samochodu pod drzewami. W czasie wichury powinniśmy także ograniczyć przemieszczanie się.