Grodziscy policjanci wyeliminowali kolejnych pijanych kierowców!

Policjanci z Komisariatu Policji w Rakoniewicach zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Cała sytuacja z biegiem czasu rodziła coraz więcej wątpliwości u funkcjonariuszy. Finalnie okazało się, że pijany mężczyzna kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Kodeks karny przewiduję karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie jest to jedyny przypadek z ostatnich dni, gdzie policjanci wykluczają pijanych kierowców z ruchu drogowego.

21.05.br. policjanci z Rakoniewic patrolując miejscowość Łąkie zatrzymali do kontroli mężczyznę, który poruszał się pojazdem marki Opel Corsa. Wyczuwalna woń alkoholu już po rozpoczęciu kontroli potwierdziła podejrzenie u policjantów, że 28-letni mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego kieruje pojazdem pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazał wynik opiewający na ponad pół promila. Mężczyzna rozmawiając z policjantami twierdził, że posiada prawo jazdy, bo zdał testy państwowe Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Kierowców. Jak się okazało, kierujący oplem zdał test pisemny, lecz do egzaminu praktycznego nigdy w życiu nie podszedł – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim sierż. Krystian Kawala

Po dalszej weryfikacji osoby okazało się, że 28-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych na okres pięciu lat. Cała sytuacja pokazuje, że mężczyzna świadomie zignorował sądowy zakaz, który obowiązywał zaledwie od dwóch miesięcy. Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – relacjonuje nasz rozmówca.

To nie pierwszy przykład, gdzie policjanci eliminują kolejnego nietrzeźwego kierującego z drogi. 21.05. br. 22- letni mężczyzna nie opanował kierowanego pojazdu kończąc swój alkoholowy rajd w przydrożnym rowie na drodze prowadzącej do Kotusza. Wynik badania to ponad promil alkoholu – tłumaczy K. Kawala

Na miejscu pracowali także strażacy z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Kamieniec oraz OSP Kotusz.

Grodziscy policjanci apelują do kierowców o odpowiedzialną jazdę. Alkohol i prowadzenie samochodu to dwie wykluczające się rzeczy. Podjęcie takiego ryzyka jest niebezpieczeństwem dla nas i innych uczestników ruchu drogowego.