Grodziscy kryminalni odnaleźli skradziony samochód na terenie gminy Wielichowo!

Grodziscy policjanci na terenie gminy Wielichowo odnaleźli skradzionego VW Passata, który niemal w całości został rozebrany na części. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który usłyszał między innymi zarzut paserstwa. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sierpniu tego roku grodziscy policjanci przyjęli zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki VW Passat, do którego doszło na terenie powiatu grodziskiego. Funkcjonariuszom w minionym czasie udało się zebrać dostateczną ilość informacji, które pozwoliły wytypować i wskazać konkretne miejsce przechowywania skradzionego pojazdu.

W listopadzie br. grodziscy kryminalni w ramach podjętych w tym zakresie działań operacyjnych dotarli do jednej z miejscowości na terenie gminy Wielichowo. Podczas wnikliwej kontroli budynków znajdujących się na posesji policjanci w jednym z pomieszczeń gospodarczych ujawnili poszukiwany samochód VW Passat.

W trakcie oględzin okazało się, że skradzione auto zostało niemal w całości rozebrane na części. W pojeździe zdemontowano wszystkie drzwi, przednią maskę oraz siedzenia z wnętrza samochodu. Policjanci ujawnili również pocięte na kawałki tablice rejestracyjne. W pomieszczeniu znajdowały się także inne przedmioty w postaci narzędzi i elektronarzędzi, które najprawdopodobniej również pochodzą z kradzieży.

Do sprawy zatrzymany został 26-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, który usłyszał między innymi zarzut paserstwa. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk Wielkopolski