Charytatywny festyn w Wielichowie! Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup doposażenia do nowej karetki!

Do grodziskiej floty dołączy nowy ambulans, wiemy już, że będzie to Mercedes. Nowa karetka ma zastąpić już dotychczasowy pojazd, który stacjonuje w Wielichowie. Auto ma trafić do Wielichowa najpóźniej do 20 listopada tego roku!

Zanim nowa karetka trafi do podstacji Fundacja im. Rudolfa Mossego w Grodzisku Wielkopolskim oraz OSP Wielichowo organizuje festyn, na którym zebrany dochód zostanie przeznaczony na doposażenie nowej karetki w specjalistyczny sprzęt.

Ministerstwo Zdrowia przyznało grodziskiemu szpitalowi 500 tysięcy złotych na zakup nowej karetki. Ambulans ma zastąpić ten, który stacjonuje w Wielichowie. Koszt zakupu samej karetki to około 400 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę dofinansowania szpital przeznaczy na zakup specjalistycznego wyposażenia. To jednak za mało, by karetka mogła służyć bezpieczeństwu mieszkańców powiatu. Wsparcie zadeklarowały samorządy z gmin Wielichowo i Rakoniewice, które na zakup sprzętów do ratowania zdrowia i życia przekażą odpowiednio 35 i 50 tysięcy złotych – czytamy w artykule redakcji Dzień Nowotomysko- Grodziski

Wszystkich serdecznie zapraszamy!