Akcja „Trzeźwy poranek” z niecodzienną sytuacją spotkali się grodziscy policjanci

23 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. od wczesnych godzin porannych przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Zatrzymano 5 kierujących na „podwójnym gazie”.

Działania przeprowadzone zostały głównie na terenie miejscowość Granowo. Policjanci o godz. 5:30 na ul. Poznańskiej zatrzymali do kontroli kierowcę VW. Badanie trzeźwości 48-latka wykazało, że kierował pojazdem, mając 0,27 promila alkoholu w organizmie.Kolejnego kierowcę funkcjonariusze zatrzymali o godzinie 5:50 na ul. Kościańskiej. Okazał się nim 56-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego, który kierował oplem, mając 0,63 promila.

Podczas działań na ul. Kolejowej o godzinie 6:00 policjanci skontrolowali trzeźwość kierującej pojazdem marki kia. 43-latka prowadziła samochód w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kobiety było 1,56 promila.

Z niecodzienną sytuacją spotkali się policjanci na ul. Kościańskiej, podczas kontroli trzeźwości innego uczestnika zauważyli, że kilka metrów dalej kierowca mercedesa zamienia się miejscem z pasażerem siedzącym obok. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że w organizmie 42-latka było 0,21 promila.

Natomiast w Grodzisku Wlkp. na ul. Nowotomyskiej o godzinie 8:30 funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem marki skoda. Badanie trzeźwości 48-latka wskazało 0,24 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Teraz odpowiedzą za swoje zachowania przed sądem.W przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości karą może być: grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może wymierzyć również karę pieniężną oraz zakaz kierowania orzekany jest na okres do 15 lat.

Za kierownie w stanie po użyciu alkoholu grozi: kara aresztu lub grzywny od 2 500 do 30 000 złotych i 15 punktów karnych! Dodatkowo orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Źródło: KPP Grodzisk Wielkopolski