21- latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Jechał z prędkością 121 km/h!

Grodziscy policjanci zatrzymali kierującemu fordem prawo jazdy. 21-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 121 kilometrów na godzinę. Policjanci przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. wczoraj w ramach akcji „Prędkość” sprawdzali czy kierujący przestrzegają ograniczenia prędkości w obszarach zabudowanych.

W miejscowości Trzcinica na ul. Sienkiewicza funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego fordem. 21-latek przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 71 kilometrów na godzinę. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – relacjonuje Został również ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych – relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim st. sierż. Alaksandra Hoffmann

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.