17 czerwca leszczyńscy inspektorzy WITD zatrzymali w Granowie pojazd ciężarowy, którym kierowca jechał bez legalizacji tachografu i był przeciążony! Nie obyło się bez wysokiego mandatu!

Legalizacja tachografu powinna być przeprowadzona jeszcze w maju, a nie była. Poza tym transportowane elementy ogrodzenia spowodowały przeciążenie zespołu pojazdów.

17 czerwca inspektorzy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, podczas patrolu w Granowie, na odcinku drogi krajowej numer 32, zatrzymali do kontroli pojazd członowy polskiego przedsiębiorcy, którym przewożone były elementy ogrodzenia. Analiza danych z tachografu wykazała, że zainstalowany w ciągniku tachograf nie posiadał ważnej legalizacji.

Jak się okazało ostatni przegląd okresowy urządzenia był ważny do 20 maja tego roku. Wagi inspekcyjne wykazały również, że rzeczywisty nacisk pojedynczej osi napędowej wywierany na drogę wyniósł 12,5 t, co stanowiło przekroczenie o tonę. Wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne na łączną kwotę 7000 zł. Kierowcy zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia.

Źródło: WITD Poznań